Dlaczego laser diodowy o długości fali 1470nm?

Zastosowanie lasera 1470nm minimalizuje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych oraz ból pozabiegowy związany ze stanem zapalnym w tkankach wokół zamykanej żyły. Światło lasera 1470nm charakteryzuje się kilkadziesiąt razy większą absorpcją w porównaniu do starszych generacji laserów (810, 940, 980 i 1064nm). Dzięki bardzo płytkiej penetracji, światło praktycznie nie wydostaje się poza ścianę naczynia w którym umieszczony jest światłowód.

 

 

Dlaczego światłowód bi-radialny (dwupierścieniowy)?

Opatentowana radialna (pierścieniowa) emisja światła przez światłowód, zapewnia jednorodne uszkodzenie ściany naczynia i jej natychmiastowe zamknięcie. Gęstość energii jest w każdym punkcie mniejsza niż wartość wymagana do odparowania tkanki, dzięki czemu nigdy nie dochodzi do perforacji ściany naczynia,

Atraumatyczna półkulista końcówka umożliwia bezpośrednie wprowadzenie światłowodu do żyły co eliminuje konieczność stosowania długich prowadników i długich cewników, jak również zapewnia doskonałą widoczność w USG. Zabieg jest znacznie prostszy technicznie w porównaniu do starszych światłowodów emitujących światło na wprost.

Rozdzielenie energii światła na dwa pierścienie zapewnia bardziej efektywne zamykanie żył dzięki:

  • Mniejszej gęstości energii emitowanej przez każdy z pierścieni
  • Perfekcyjnemu wycentrowaniu światłowodu w żyle w trakcie emisji światła, dzięki efektowi wstępnego obkurczenia żyły przez pierwszy z pierścieni
  • Optymalnemu, jednorodnemu naświetleniu nawet przy średnicach żyły do 15mm
  • Łatwiejszej technice wycofywania światłowodu - nie przykleja się do ściany żyły

Światłowód ELVeS Radial™ 2ring emituje energię w sposób najbardziej kontrolowany i najbardziej bezpieczny, spośród wszystkich typów światłowodów dostępnych na rynku dla systemów endożylnych.

 

"Krótkoterminowe i średnio-terminowe rezultaty zabiegów zamykania żyły odpiszczelowej większej za pomocą lasera 1470nm ze światłowodem radialnym potwierdzają wysokie bezpieczeństwo i wysoką skuteczność w eliminacji refluksu żylnego."
T. King MD, Venous Research Foundation, Illinois USA, IUA Congress 2012 Buenos Aires, Argentyna

 

 

 

ELVeS Radial™ 2ring - nowy standard w endożylnych zabiegach laserowych

 

Wysoka skuteczność

Średnica niewydolnych żył zamykanych techniką ELVeS Radial™ zmniejsza się o 30-40% już pierwszego dnia po zabiegu. W porównaniu do alternatywnych metod skuteczność tej techniki jest największa także w 10 i 30 dniu po zabiegu oraz 6 i 12 miesięcy po zabiegu.

 

Mniej komplikacji

"Zarówno EVLA jak i RFA są uznanymi metodami leczenia refluksu i są uznawane za bezpieczne. Jednakże udowodniono, że w ciągu ostatnich 10 lat, zabieg EVLA jest bezpieczniejszy w kontekście zakrzepicy żył głębokich (DVT) oraz zatorowości płucnej (PE)."
A Hingorani, E Ascher, N Markevich, R Scutzer, S Kallakuri, A Hou, S Nahata, W Yorkovich, T Jacob, Deep venous thrombosis after radiofrequency ablation of greater saphenous vein: a word of caution,  JOURNAL OF VASCULAR SURGERY. Vol 40, Issue 3, Pages 500-4

 

Mniej efektów ubocznych

"Potencjalnymi efektami ubocznymi zabiegów endożylnych są: przejściowe siniaki, obrzęk i drętwienie w obszarze zabiegu, oraz alergiczne reakcje na znieczulenie. Zabieg ELVeS Radial™ zmniejsza ryzyko pooperacyjnego bólu i siniaków, w porównaniu do starszych laserów o długości fali 810, 940 i 980nm, jak również eliminuje perforacje żyły i ryzyko uszkodzenia nerwu."
T Schwarz, MD, E von Hodenberg, MD, C Furtwängler, BS, A Rastan, MD, T Zeller, MD, and FJ Neumann, MD Endovenous laser ablation of varicose veins with the 1470nm diode laser, JOURNAL OF VASCULAR SURGERY; 2010

 

Najmniejszy ból po zabiegu

"Badania kliniczne z użyciem laserów 810 i 1470nm, pokazują, że przy długości fali 1470nm występuje mniejszy ból pooperacyjny, przy zachowaniu skuteczności 100% i braku komplikacji."
A Ikponmwosa, R Darwood, M Gough, M Gaunt, Post-procedure pain, safety and efficacy following great saphenous (GSV) endovenous laser ablation (EVLA) using a 1470nm diode laser, Won prize at UK Venous Forum 2009

Podobnie, randomizowane badania kliniczne porównujące usuwanie żyły odpiszczelowej z użyciem lasera 980nm i światłowodu prostego, oraz lasera 1470nm ze światłowodem radialnym wykazały, że dla dłuższej fali (1470) ból pooperacyjny jest mniejszy, a wskaźnik VCSS lepszy (venous clinical severity scores).

 

Najbardziej wszechstronny

"Urządzenia wykorzystujące RF wyposażone są w dosyć sztywne elementy robocze i nie u wszystkich pacjentów da się je zastosować. Wieloośrodkowe badanie kliniczne z 6-cio letnim okresem obserwacji udowodniły, że system laserowy jest skuteczny w przypadku 95% żył z refluksem, włącznie z najbardziej poskręcanymi żyłami odpiszczelowymi, mniejszą żyłą odpiszczelową (SSV), żyłami Giacomini’ego i odgałęzieniami o małym kącie (często pod kolanem). Innym bardzo dobrym zastosowaniem EVLA jest chroniczna niewydolność żylna (CVI) z owrzodzeniem.  Wieloośrodkowe badanie kliniczne z trzy letnim okresem obserwacji, wykazały wyleczenie większości owrzodzeń podudzi i redukcję nawrotów w ciągu pierwszych trzech lat."
Magi, GB Agus, P Antonelli, V Nardoiani, O Sereni, PM Bavera, EVLA of saphenous and perforators reflux in 457 patients with venous leg ucers – 6 year follow up, Zaprezentowane na IUA Waorld Congress 2010, Buenos Aires (Argentyna)

 

"Dodatkowo, laser 1470nm bardzo dobrze sprawdza się jako źródło światła do biostymulacji, dając bardzo dobre efekty w leczeniu ran poprzez redukcję stanu zapalnego, poprawę unaczynienia i przyspieszenie odbudowy tkanki."
H Elias, Effectiveness of EVLA 1470nm diode laser for leg ulcers ablation, Zaprezentowane na IUA Waorld Congress 2010, Buenos Aires (Argentyna)

 

 

 

Zestaw do zabiegu ELVeS Radial

 


Laser półprzwodnikowy (diodowy) 1470nm Leonardo
Producent: Biolitec AG, Niemcy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zestaw zabiegowy ze światłowodem ELVeS Radial 2ring
Producent: Biolitec AG, Niemcy

 

Urządzenie do automatycznego wysuwania światłowodu z żyły ELVeS Smart
Producent: Biolitec AG, Niemcy

Szkolenia

Zainteresowanych zapraszamy na szkolenia organizowane przez oinwazyjnej NZOZ AVIMED w Bytomiu pod patronatem Polskiego Towarzystawa Flebologicznego.

Przewidziano dwa etapy szkolenia: kurs podstawowy oraz dla zaawansowanych. Program kursu podstawowego obejmuje omówienie podstaw teoretycznych z zakresu flebologii, badania ultrasonograficznego żył, podstaw technik wewnątrzżylnych, wskazań i przeciwwskazań do leczenia wewnątrzżylnego oraz podstaw praktycznych. Przedstawiany jest również sprzęt używany do leczenia wewnątrzżylnego oraz praktyczne zasady kompresjoterapii. Uzupełnieniem wykładów teoretycznych i ćwiczeń są przekazy na żywo z sali operacyjnej zabiegów prezentujących omawiane metody leczenia. W programie kursu dla zaawansowanych szczególny nacisk kładziony jest na indywidualne kształcenie praktyczne.